DİYANET 2017 YILI SINAV TAKVİMİ

Bilinçsiz diyet

Paypal çekildi

Almanya’da aşırı sağ giderek güçleniyor…

Google’ın Ürettiği Sürücüsüz Otomobil Kaza Yaptı

Teknoloji 1 Mart 2016
Google’ın Ürettiği Sürücüsüz Otomobil Kaza Yaptı. Saatte sadece 3 km hız yapan otomobil otobüsle çarpıştı. Bu kaza otomobilin yaptığı ilk kaza olmasa da  ilk defa kazaya sürücüsüz otomobilin sebep olduğu belirtildi.

Google’ın Ürettiği Sürücüsüz Otomobil Kaza Yaptı. Saatte sadece 3 km hız yapan otomobil otobüsle çarpıştı. Bu kaza otomobilin yaptığı ilk kaza olmasa da  ilk defa kazaya sürücüsüz otomobilin sebep olduğu belirtildi. Otomobil, 14 Şubat’ta saatte 3 km hızla giderken, saatte 24 km hızla hareket halinde olan bir otobüsün önüne sürdü. Google aracının içindeki kişinin, otobüsün yavaşlayacağını düşündüğü, bu nedenle aracın otomatik sürücü sistemine müdahale etmediği bildirildi. Kaza, Google’ın merkezine yakın Mountain View’da meydana geldi.

Google yetkilileri kazada sorumlulukları olduğunu kabul ederken, yapıan algoritma değişikleri ile bu tip kazaların önüne geçmeye çalışacaklarını söylediler.

Google’ın sürücüsüz otomobilleri ABD genelinde bir milyon milden uzun bir mesafe kat etti ve şimdiye kadar yalnızca ‘hafif kazalar’ yaşandı. Tüm bu kazalarda diğer sürücüler hatalı bulundu. Firma, sürücüsüz otomobil teknolojisinin testine dair bu ay ayrıntılı bir rapor yayınladı. Araçların algoritmasında değişikliğe gidildiğini ve sistemin geliştirildiğini belirten firma, “Bundan sonra otomobillerimiz, otobüslerin veya diğer büyük araçların kendilerine göre hareket etme ihtimallerinin daha düşük olduğunu anlayacak ve umuyoruz bunun gibi durumları ileride daha incelikli değerlendirecek.” açıklamasını yaptı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.