İstanbul, İzmir, Ankara’ da kadın sığınma evleri

bin yıllık Şahmeran görücüye çıktı

Accordioncam Hizmette Kalite ve Güvenin Adresi

Göbekli Tepe

Google arazi satın aldı

Teknoloji 2 Haziran 2017

Teknoloji şirketi Apple ve sosyal medya devi Facebook’un ardından arama motoru firması Google da ileride ihtiyaç duyarsa veri merkezi kurmak üzere Danimarka’dan arsa satın aldığını açıkladı.

Google, Fredericia kentinde satın aldığı 73,2 hektar arazi için 65 milyon krondan (35 milyon TL) fazla para ödedi.

Kurulacak dev veri merkezlerinin Danimarka’nın elektrik tüketimi ve buna bağlı olarak karbondioksit salınımını büyük ölçüde artıracak olması, bu tesislerin ülke için ne kadar yararlı olduğu tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Apple’ın Viborg kentinde devam eden inşaatı ve Facebook’un da Danimarka’nın 3’üncü büyük şehri Odense’de inşa etmeyi planladığı veri merkezinin yanı sıra Google’ın da dev bir merkez yaptırması durumunda doğacak enerji talebinin yanı sıra çıkartacağı karbondioksit, çevre yanlısı partileri endişelendiriyor.

Bu arada, Google satın aldığı araziyi her ne kadar yakın gelecekte kullanmayacağını açıklasa da  Google’ın arsasının komşu arazisinde çalışmalar şimdiden başladı.

Arazinin sahibi Fredicia Belediyesi,  Google’ın arazisine komşu durumdaki arsasına 150 kilovatsaat gücünde enerji santrali kurmaya başladı.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Google Reklam 3 Ağustos 2017

Google’ın satın almadığı şirket kalmadı facebook ile yatırım konusunda adeta yarışıyorlar. bakalım kim kazancak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.