Yabancıların tercihi Türkiye

2017’DE 30 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK

2020 yılına kadar yoksulluğu bitirmeyi amaçlıyor

Türkiye’nin sunduğu teklif üzerinde uzlaşıya vardı

Gelin en iyi göbek eritme yöntemini öğrenelim

Sağlık ve Yaşam 22 Mayıs 2017

Gelin en iyi göbek eritme yöntemini öğrenelim

Hareketsiz yaşam ve düzensiz beslenmenin yol açtıgı en temel sorunların başında göbek çevresinde yaglanma ve buna baglı olarak aşırı kilo artışı kendini gösterir. İnsan vücudunda en kolay yaglanmanın oldugu bölge göbek ve çevresidir ve belli bir zamandan sonra göbek çevresinde oluşan yağ dokularının eritilerek inceltilmesi zor hale gelmektedir.

Göbek bölgesi, yag ve kas dokusu açısından son derece hassas oldugundan dolayı belli bir zamandan sonra kişinin beslenme alışkanlıkları düzene girse bile eritilmesi oldukça zordur. Dogum sonrası bayanların göbek eritmek için gösterdikleri çabaları hepimiz biliriz, dogum göbegi olarakta adlandırılan dogum öncesi esneme nedeni ile genişleyen bölge, belirli bir zaman diliminden sonra düzenli beslenme ve spor egzersizleri ile eski formuna kavuşabilmektedir. Göbek ve çevresi, insan vücudunda en az hareket eden bölgeye sahip oldugundan dolayı aşırı yaglanması kaçınılmazdır.

Göbek Eritmek İçin En İyi 5 Alternatif

1) Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Şekerden Uzak Durun

Bilindigi gibi şeker, başta belirli saglık sorunlarına yol açtıgı gibi göbek çevresinde aşırı yaglanmaya sebeb olmaktadır. Bilimsel araştırmalar sonucunda aşırı şeker tüketiminin insan vücudu üzerinde metabolik saglık açısından son derece olumsuz etkileri oldugu kanıtlanmıştır.

İnsan vücudu için belirlenen oranlardan fazla şeker tüketimi sonucu karaciger bölgesine furuktoz pompalanarak tamamının yaga çevrilmesine sebeb olur. Bunun sebebi şekerin yüzde 50 glikoz ve yüzde 50 fruktozdan oluşmasından kaynaklanmaktadır. Şeker yada şekerli besinler yolu ile vücuda alınan fruktoz seviyesi nedeni ile göbek çevresinde yaglanmanın oldugu tıp dünyası tarafından kanıtlanmış bir gerçektir.

Özellikle çocukların gün içerisinde tükettigi bir bardak şekerli içecek nedeni ile obozite olma oranlarını yüzde 60 kadar arttırmaktadır. Bu içecekler başta organik olmayan paket meyve suları, şekerli çay ve kahve , performans arttırıcı sporcu içecekleri olarak sıralanabilir.

Günlük olarak her ögün sonrasında meyve tüketimine agırlık vermek düzenli beslenmenin önünü açaçagı gibi, kilo alımınıda engelliyecektir. Özellikle fruktozun kötü etkilerini ortadan kaldıran lifli meyvelere yönelmek göbek yaglarını eritme konusunda , günlük hayatta gerekli olan vitamin ve minerallerin alınmasında etkili rol oynayacaktır.

2) Yüksek Oranda Protein Takviyesi İle Göbek Yaglarına Son Verin

Günlük hayatta yüksek protein degerine sahip olan besinlerin seçilerek tüketilmesi kilo vermeyi kolaylaştıracagı gibi, kasların yapı taşı olan proteinlerin, kas dokusunu sıkılaştırarak fit görünüme sahip olunmasını gerçekleştirmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.