Bugün son kez basıldı

Falsepeti.com – En doğru adres

Interview questions

Bebeğin makatından kan geldi

GELECEĞİN MESLEKLERİ

Sosyal Haber 4 Mart 2016

Meslekler insanların seçiminde en çok zorlandıkları konudur. Çünkü bir kişi bir meslek seçtiği zaman bütün hayatı boyunca o meslek ile uğraşmak ve o meslek ile ilgilenmek mecburiyetinde kalmaktadır. Durum böyle olunca insanlar bütün hayatını etkileyecek bu konuda çok dikkatli davranmak gerektiğini bilmektedir.

Meslek seçiminde en önemli etkenlerden biriside gelecekte bu mesleğin ilerleyip ilerlemeyeceği konusu olmaktadır. Çünkü ilerde ilerlemeyecek olan meslek işsizlik korkusunun yüksek olacağı bir meslektir. Bu neden ile insanlar gelecekte tercih edilecek meslekler hakkında bilgi edinmekte ve biraz da olsa bu mesleklere yönelmektedirler. Şimdi size gelecekte tercih edilecek meslekler hakkında biraz bilgi verelim.

Gelecekteki mesleklerden ilk baş yönetim bilişim uzmanı gelmektedir. Çünkü teknolojinin bu kadar ilerlediğini ve halen hız kesmeden ilerlemeye devam ettiğini göz önüne alırsak bu mesleğin gelecekteki en iyi mesleklerden biri olacağı görülüyor. Herhangi bir teknolojik ürünü kullanırken karşılaşılan problemlerin giderilmesi için uğraşan bu meslek az mezun olduğundan dolayı mezunlara ihtiyacı bulunmaktadır. Diğer bir meslek ise biyomedikal mühendisliğidir.

Bu meslek hastanede bulunan elektronik elemanların tasarımını, bakımını, onarımını ve geliştirilmesini sağlayan bir meslek grubudur. Bu meslek mezunu az sayıda olmasından dolayı ülkemizde ve diğer yabancı ülkelerde bu meslek erbabına oldukça ihtiyaç vardır ve sağlık sektörü üzerine olan bu mesleğin gözdeliği hiç de düşecek gibi görünmüyor. Diğer meslek dallarından bu dallara yakın olanları da gözde meslekler olmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.