Emre Yıldırım kimdir ?

Sensör Mühendisliği Nedir?

Zika tehlikesi büyüyor

Bugün 30 Ağustos…

Gebelik Sürecinde Stresten Uzak Yaşayın

Anne ve Çocuk 11 Ekim 2016

Gebelik Sürecinde Stresten Uzak Yaşayın

Gebelik, bütün kadınların hayatlarının çok önemli bir parçası oluşturan süreçlerden bir tanesidir.

En özel anlardan birisi olarak kabul edilen gebelik süreci esnasında hamile kadının ruh hali son derece büyük önem taşır. Günümüzde stres çağın en büyük problemlerinden birisi olarak kabul edilmektedir.

Özellikle hamile kadınlar da gebelik döneminde stresten uzak durmalıdır. Hayat şartları zaman zaman buna izin vermese de belirli aktivitelerle huzurlu bir gebelik geçirmek mümkün olacaktır. Gebelik döneminde kadınlar olarak hormonların da etkisiyle depresif ve zaman zaman da mutlu olabilmemiz mümkündür.

Ancak ailemizin desteği ve yapabileceğimiz küçük hobilerle sağlıklı ve mutlu bir gebelik geçirmemiz mümkün olacaktır.

Örgü örün: En eski stres atma yöntemlerinden iri olan örgü örmek hamilelikte de çok tavsiye edilen hobiler arasında yer alıyor. Hamile kadının böyle bir uğraşla uğraşarak hem stres atması hem de, bebeğine yeni eşyalar örerek mutlu olması amaçlanıyor.

Birçok kadın hamilelik esnasında bebeği için sevimli patikler ve yelekler örerek rahatlamaya çalışıyor.

Müzik dinleyin: Müzik insan ruhunu büyük ölçüde rahatlatan, faklı melodilerle içimizi açan ve bize kendimizi iyi hissettiren bir hobidir.

Gün içerisinde zaten dinlediğimiz müzikleri hamilelikte dinleyerek enerji depolayabiliriz. Tabi bizi strese sokarak kötü anılarımızı hatırlatacak müziklerden mümkün olduğu kadar uzak durmak hamile kadınların stresten uzak durmaları adına önerilen yöntemlerden bir tanesidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.