What This Monkey Does When She Gets Hungry Is Absolutely Hilarious

Yangın Kapısı Fiyatları

4,3 büyüklüğünde deprem

bin yıllık Şahmeran görücüye çıktı

FINDIĞIN PEK BİLİNMEYEN FAYDALARI

Ekonomi 27 Ekim 2016

FINDIĞIN PEK BİLİNMEYEN FAYDALARI

Fındığın sağlığa olan faydalarından beş tane say deseniz günümüzde en cahil insan bile fındığın sağlığa beş tane faydasını rahatlıkla sayar. Bu durumda akla ülkemizde fındık tüketiminin niye az olduğu sorusu gelse de bu sorunun cevabının fındık fiyatı olduğu herkesçe aşikardır. Fındığın, halk arasında sağlık açısından yaygın olarak bilinen faydaları çok olsa da halk tarafından pek bilinmeyen faydaları da oldukça çoktur.

Fındık fiyatı, insanları strese sokarak psikolojisini alt üst etse de düzenli tüketildiği zaman strese ve depresyona iyi gelmektedir. Ayrıca şizofren hastalarının da bir numaralı ilacı fındık demek yanlış bir ifade olmaz. Çünkü fındık, şizofren hastalarının yaşadığı olumsuz durumların tersine dönmesini sağlayabiliyor. Çocuk sahibi olamayan ve bu hususta tüp bebek dahil birçok yol deneyen ailelerin dermanı da fındıktır. Çünkü fındığın doğurganlığı artırmada katkısı günümüzde bilimsel olarak ispatlanmıştır. Hamile kaldıktan sonra dünyaya ruhsal ve fiziki açıdan sağlıklı bebek getirmek isteyen anne adayları da bol fındık tüketmelidirler. Ayrıca kadınlar, fındık fiyatı yüksek olmasına rağmen bol miktarda fındık tüketirlerse adet dönemlerinde daha az sancı çekerler. Sinir sisteminin bir saat gibi çalışmasında fındık en önemli gıdalar arasında sayılmaktadır.

Fındık, magnezyum açısından zengin olduğu için kas sağlığının korunmasında ve kas kayıplarının önüne geçilmesinde vücudun en büyük yardımcısıdır. Ülkemizde, fındık fiyatı yüksek olmasına rağmen tüketilmediği zaman sağlık açısından büyük kayıp olduğu için mutlaka tüketilmelidir.

 

GÜNCEL FINDIK FİYATLARI

www.findikfiyati.org

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.