Bir kaç saniyede meşhur oldu

Fındık Fiyatları Artmayacak!

В сети появилась очередная фото-головоломка

YGS yaz kampı

FETÖ yandaşlarının kalkışması

Sosyal Haber 16 Temmuz 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Silahlı Kuvvetler bünyesindeki azınlık bir grup FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) yandaşının kalkışma girişiminin cezasız kalmayacağını söyledi.

Özel bir televizyon kanalında açıklama yapan Erdoğan, bu girişim karşısında halkı da meydanlara çıkmaya davet ederek, kalkışmaya gereken cevabın verilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı kendisinin aynı zamanda başkomutan olduğunu anımsatıp, bilgisi dışındaki bu girişimin cezasız kalmayacağını ifade etti.

Erdoğan,

“Bunun bedelini yargı önünde çok ağır ödeyecekler” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım ise, emir-komuta zinciri dışındaki bir grup askerin kalkışma girişiminde bulunduğunu belirterek, hükümetin buna izin vermeyeceğini bildirdi.

Yıldırım,

“Milletimiz bilsin ki demokrasiye zarar getirecek hiç bir faaliyete izin verilmeyecek. Vatandaşın seçtiği hükümet iş başındadır. Bunun iş başından gitmesi ancak milletin iradesiyle olur. Bu kalkışmayı, bu çılgınlığı yapanlar en ağır şekilde bedelini ödeyecek. Halkımız bunu bilsin. Bu gibi kalkışmalara müsaade etmeyeceğimizi bilsinler. Milletimiz sakin olsun” dedi.

Cumhurbaşkanı’nın çağrısının hemen ardından sokağa dökülen halk, demokrasiye sahip çıktı.

Kalkışma girişiminde bulunan grubun üyelerini elleriyle yakalayan vatandaşlar, bu kişileri polise teslim etti.

Korsan bir bildirinin silah zoruyla yayınlatıldığı kurumumuz TRT de normal yayın akışına, halkın binayı kuşatıp duruma el koyması sayesinde döndü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman milletvekillerini olağanüstü toplantıya çağırırken, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den “yurttaşlarımızın özgür iradesine saygılıyız, kalkışma kabul edilemez” açıklamaları geldi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.