Klasikler seyircilerini bekliyor

İnternetten gerçek paraları Anadolu farm ile kazan

Donnelly ailesi, Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi

Turabi hangi dizide oynayacak ?

Farklı yaşlardasınız ama aşık oldunuz!

Magazin 14 Şubat 2016

Bazen kendimizden 20 yaş büyük erkek yada kadına aşık olunabilir. Aslında bu durum toplumda çok sık karşılaşılan bir durumdur.Neler olabileceği hakkında en küçük bir fikriniz bile yokken birden toplum baskısı sizi öne iter.

Genelde düşünülen erkeklerin daha geç olgunlaştığıdır.

Bu yüzden kadınlara öğretilen erkeğin kendinde 4-5 yaş büyük olması onun mutlu olacağının garantisi gibidir.Bu bize toplumun öğrettiği ve kadınların kural haline getirdiği bir öğretidir.

Peki ya gerçekten böyle mi?

Yaşça büyük erkekle evlenmek aslında yaştan ziyade tecrübeyle ilişkili olarak kadın ne ister sorusunun cevabı iyice öğrenildiğinden sonucu mutluluk verebilir. Ama bazen de erkeğin sözleri tavırları kadın tarafından anlaşılamadığından kadına zamanla ağır gelebilir.

Kadınlar kendi yaşıtlarına uygun erkeklerle evlendiklerinde bahsettiğimiz bu tecrübe oluşmadığından evlilikte sorun haline gelebilecek davranışlar ortaya çıkabilir.Aynı durum yaşça büyük kadınla evlenildiğinde de karşımıza çıkar.

Kadının olgunluğu zamanla erkeğin kendini yetersiz hissetmesine yol açabilmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz konular yaşanabilmesi muhtemel durumlar olabilir ama şunu çok iyi bilmek gerekir ki gerçekten sevgi yoksa ve gerçekten kabul edilmemişse çiftler arasındaki uyuşmazlıklar zamanla ağırlaşarak çiftlerin birbirini taşıyamamasına neden olacak ve eşlerin evlilikleri boşanma ile sonuçlanacaktır.

Aslında anlaşmazlık ve uyuşmazlıklar yaşlar eşit olsa dahi mevcut olacaktır.

Bu gibi durumların toleransı yaş ilerledikçe artar ancak yinelemek gerekirse gerçekten sevgi yoksa evliliğin sonucu değişmeyecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.