5. Dalga: Film eleştirisi

Acun Ilıcalı’nın anlaşması feshedildi

Herkes altın alsın

Sometimes You Gotta Let Them Breathe

Euro 2016 Maçları ne zaman başlıyor

Spor 30 Mart 2016

Euro 2016 Maçları ne zaman başlıyor

Türkiyenin Grubu Maç Fikstürü – Patnos Söz Dergisi

Fransa’da 10 Haziran-10 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Finalleri’nin kura çekimi yapıldı. Euro 2016 Maçları ne zaman başlıyor 2016 Türkiyenin Grubu Maç Fikstürü

Milli takımımız, D Grubu’nda İspanya, Çek Cum. ve Hırvatistan eşleşti. İlk maçını 12 haziran’da Paris’te Hırvatistan ile oynayacak milli takımımız, 17 Haziran’da Nice’te İspanya ile mücadele ettkten sonra son maçını 21 Haziran’da Lens’te Çek.Cum ile oynayacak.

İşte tüm gruplar: 

A GRUBU
Fransa
Arnavutluk
Romanya
İsviçre

B GRUBU
İngiltere
Galler
Slovakya
Rusya

C GRUBU
Almanya
K. İrlanda
Polonya
Ukrayna

D GRUBU
İspanya
Türkiye
Çek Cum.
Hırvatistan

E GRUBU
Belçika
İrlanda
İsveç
İtalya

F GRUBU
Portekiz
İzlanda
Macaristan
Avusturya

Turnuva formatı

Ev sahibi Fransa’nın direkt katılacağı ve ilk kez 24 takımın mücadele edeceği EURO 2016’da ülkeler dörderli 6 gruba ayrılacak.

Oynanacak 3 maçın ardından gruplarda ilk iki sırayı alan takımlar ile en iyi 3 üçüncü, ikinci tura yükselecek. İkinci turdan itibaren tek maçlı eleme sistemine göre oynanacak turnuvanın finali, 10 Temmuz’da Stade de France’ın ev sahipliğinde yapılacak.

Şampiyonada karşılaşmalar Fransa’nın Paris, Lyon, Marsilya, Bordeaux, Lens, Lille, Nice, Toulouse, Saint-Denis ve Saint-Etienne şehirlerinde oynanacak.

Maç programı

Karşılaşmaların TSİ 16.00, 19.00 ve 22.00’de başlayacağı EURO 2016 Finalleri’nde maç takvimi şu şekilde:

1. maçlar: 10-11-12-13-14 Haziran

2. maçlar: 15-16-17-18 Haziran

3. maçlar: 19-20-21-22 Haziran

İkinci tur: 25-26-27 Haziran

Çeyrek final: 30 Haziran-1-2-3 Temmuz

Yarı final: 6-7 Temmuz

Final: 10 Temmuz

Türkiye’yi 4. torbadan gelebilecek en güçlü takım olarak gören İspanya, EURO 2016’da içine düştükleri grubu tehlikeli olarak yorumladı. Türkiye, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti ile birlikte D Grubu’na düşen Boğalar’ın, çetin bir mücadelenin içine girişeceği belirtildi. İspanyol basınında öne çıkan haberler şu şekilde:

Mundo Deportivo: “İspanya için zor”

Mundo Deportivo gazetesi, “İspanya için zor grup” başlığını kullandı. Sadece 3. torbadan İsveç’i çekmeyerek iyi bir iş yapıldığı, Çek Cumhuriyeti’nin Zlatan Ibrahimovic ve arkadaşlarına göre daha iyi bir seçenek olduğu ancak Türkiye ve Hırvatistan için aynı şeyin söylenemeyeceği ifade edildi.

Sport: “Ölüm grubu”

Sport gazetesi, “İspanya EURO 2016’da ölüm grubunda” başlığını tercih etti. Boğalar’ın en zor kuralardan bir tanesini çektiğine dikkat çekilirken, Türkiye, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti’nin İspanyollar için zor rakipler olduğu belirtildi.

El Pais: “Türkiye’nin sağı solu belli olmaz”

Ülkenin önde gelen gazetelerinden El Pais, gruptaki rakipleri değerlendirdi ve “Türkiye’nin sağı solu belli olmaz” dedi. Bir önceki turnuvasına göre daha zayıf bir görünümde olduğu belirtilen Türkiye için “Yine de Arda Turan’lı takım için bir öngörüde bulunmak güç. Hakan Çalhanoğlu bir fenomen. Selçuk İnan ise, turnuvadaki az takımda olan güçlü set hücumlarını kuran isim” yorumu yapıldı.

Marca: “Tehlikeli grup”

Marca Gazetesi, “İspanya için tehlikeli grup” ifadesini başlığa çıkardı. Türkiye’de Arda Turan ve Hakan Çalhanoğlu takımın yıldızları olarak gösterildi.

As: “İkincilik tehlikesi”

As gazetesi ise İspanya için bir başka riske dikkat çekti. “İspanya ikinci olursa tehlikeli eşleşme” başlığını kullanan As, bir sonraki turda Belçika, İtalya, İsveç ve İrlanda Cumhuriyeti’nin olduğu grubu lider bitirecek zorlu bir takımla eşleşme riskinin bulunduğu değerlendirmesini yaptı.

Eurosport: “Çetrefilli grup”

Eurosport’un İspanya edisyonu Boğalar’ın grubunu “Çetrefilli bir grup” şeklinde yorumladı. Futbol hayatını İspanya’da sürdüren Arda Turan, Ivan Rakitic ve Luka Modric gibi oyuncuların, Fransa’daki finallerde İspanya’ya karşı oynayacaklarının altı çizildi.

El Mundo: “İspanya şanssızdı”

El Mundo gazetesi Paris’teki kura çekimini “İspanya için şanssızlık” olarak nitelendirdi. İspanya’nın en iyi jenerasyonunun dağıldığı, Xavi Hernandez, David Villa, Xabi Alonso ve Carles Puyol gibi isimlerin artık kadroda olmadığı hatırlatıldı. Bu grubun çapraz eşleştiği gruptan gelecek rakibin de güçlü bir takım olacağına vurgu yapıldı.

ABC: “Türkiye her şeyi yapabilir”

ABC internet sitesi Türkiye’nin turnuvalar için zorlu bir rakip olduğu değerlendirmesini yaptı. 2002 Dünya Kupası’nda 3.’lük elde ettiği hatırlatılan Türk Milli Takımı’nın, EURO 2008’de de yarı final oynadığının altı çizildi, “Türkiye büyük turnuvalarda her şeyi yapabilir” denildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.