EV İŞİ VE TEMİZLİK PERSONELİ

Bu tuvalet yazıları insanı gülme krizine sokar

Lathyrus Belinensis

Peynir Altı Suyu Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Etkin zaman yönetimi

Sosyal Haber 21 Mart 2016

Etkin zaman yönetimi

KURUM ÇALIŞANLARINDA “ETKİN ZAMAN YÖNETİMİ VE STRESLE BAŞ EDEBİLME”

Çalışanların streslerden uzaklaşarak daha disiplinli ve iş hayatına son derece bağlı bir çalışma göstergesi kurumun gidişatını doğrudan etkileyen etkenlerden birisidir.

Bu nedenle çalışanların düzenli ve problemlerinin azaltılmış olması önemlidir.

Sorunlu bir özel hayat ya da benzeri türden çalışanın hayatını etkileyen bazı önemli sorunlar kişinin iş performansını etkileyebilir.

Bu gibi durumlarda çalışana iç alanı içerisinde çalışma ve disiplin performansını sağlayacak yönde belli başlı çalışmalar uygulanabilir ve bir kaç teknik ile kişinin işine bağlı kalarak her zaman için üstün bir performans göstermesi sağlanabilir.

Çalışanın iş psikolojisini kavraması ve stresten uzaklaşabilmesinde uygulanabilecek pek çok teknik bulunur.

Bu teknikler kişiye gerçek bir iş psikolojisi kazandırmaya yönelik olmakla beraber çalışanın iş ortamında özel sorunlardan uzaklaşarak temel olarak iş hayatındaki sorunlara ve yapması gereken işlere odaklanması gerçekleştirilir.

Bunu sağlayacak olan disiplin sistemi belli başlı bir kaç tekniğe bağlıdır.

Stres sağlık alanında insanlar için oldukça çok çeşitli problemler yaratmasının yanında kişinin iş hayatını da etkileyen olumsuz ya da sorunlu düşünceler bütünü şeklinde de ifade edilebilir.

Kişinin bu ruh halinden arındırılması ve düzenli bir iş hayatının sağlanması adına Etkin Zaman Yönetimi ve Stresle Baş Edebilme teknikleri oldukça önem kazanmaktadır.

Zamanın doğru kullanılması düzenli bir çalışma hayatının sağlanması açısından önemlidir. Bunun için kişi yapacağı aktiviteler için gün içerisinde belirli zaman ayrımları yapabilir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.