Nokia’dan Yep Yeni Telefon !

BİR GÜN NEDEN 24 SAAT

Concorde’un parçaları açık artırma ile satılacak

Evde Süs Bitkisi Yetiştiriciliği

Etkili İletişim ve Davranış Biçimleri

Eğitim 16 Mayıs 2016

Etkinli İletişim ve Davranış Biçimleri

Pazarlama alanında etkili ve başarılı bir satışın yapılabilmesinde satıcının karşısındaki müşterisinin kişisel özelliklerini doğru bir şekilde belirleyebilmesi önemlidir. Böylelikle satıcı ne tür bir davranış yansıtması yapacağını kolay yoldan anlar ve satışını gerçekleştirmek istediği ürün ya da hizmet için en doğru belirleyici adımları atabilir.

Ürünün etkili bir şekilde tanıtılabilmesini hedef alan müşteri analizi sayesinde ürün daha başarılı bir şekilde tanıtılabilir ve müşterinin ürün hakkındaki kafasına takılan çeşitli soru işaretleri de giderilmiş olacağından dolayı satın alma işlemi için bir adım daha başarılı bir şekilde atılmış olacaktır. Elbetti tüm bu mal tanıtım ve satış yapma sürecinde kullanılacak dil davranış ve hitap şekilleri gibi etkenler; hem ürün ya da hizmetin başarılı bir şekilde tanıtılabilmesinde hem de satışın sorunsuz ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesinde büyük bir etken olmaktadır.

Bu nedenle satıcı öncelikli olarak etkili bir iletişim ve doğru bir diksiyon konusunda bilinçli olarak satış adımlarını sağlam bir şekilde atmalıdır. Bunun için müşteriye özel satış stratejisi geliştirebilir ve böylece tanıtım ve etkileme aşamaları daha kolay atlatılarak fiyat bilgilendirmesi ve satış aşamasına geçilebilir.

Tüm bunlar Etkinli İletişim ve Davranış Biçimleri tekniklerinin bir sonucu olarak ortaya çıkar ve bu tekniklerin satış işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesindeki etkisi oldukça fazladır. Bu nedenle işe başlama sürecinden öncelikli olarak temel bir eğitim gerekebilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.