Başbakan son dakika açıklaması

Robotlar insaları işlerinden ediyor

Ek işler

A Husband Divorced His Wife After Looking Closer At This Photo He Took Of Her

Erdoğan – Putin ilk görüşme

Sosyal Haber 10 Ağustos 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilk yurt dışı ziyareti kapsamında Rusya’da.

Ziyaret, 24 Kasım’da Rus uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle düşürülmesinden bu yana Rusya Lideri Vladimir Putin ile ilk yüzyüze görüşme olması açısından da önem taşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Saint Petersburg’daki Konstantinovskiy Sarayı’nda sıcak bir havada buluştu.

İki Lider, başbaşa ve heyetlararası görüşmelerden önce, tüm dünyada merakla beklenen buluşmalarına dair basına kısa bir açıklamada bulundu.

Putin, uçak krizinden sonra ilişkiler yavaşlasa da, 15 Temmuz’daki darbe girişiminden sonra Erdoğan’ı ilk arayanlardan olduğunu belirterek;

“Bugün de Rusya’ya hoşgeldiniz. İkili ilişkilerimizi başbaşa görüşmek için yarattığınız bu fırsat için teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise iki ülke arasında zaten olumlu bir sürece giren ilişkilerin, atılacak yeni adımlarla daha farklı bir aşamaya taşınacağını söyledi.

15 Temmuz’da Putin tarafından aranmaktan memnun olduğunu kaydeden Erdoğan, bugünkü buluşmayla bölgedeki sorunların çözümüne de yardımda bulunulacağını kaydetti.

Erdoğan;

“Bölgenin siyasi olarak bizden beklentileri var” diye konuştu.

Erdoğan ve Putin’in temaslarının ardından ortak basın toplantısı düzenlemeleri bekleniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.