Sosyal Medyada ayrımcılığa sebep olacak paylaşımlara karşı uyarı

2017’DE 30 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK

Ülkedeki son kurban 15 yaşında bir kız çocuğu

684 Sayılı KHK Tam Metni

Erdoğan-Merkel görüşmesi…

Sosyal Haber 4 Eylül 2016

Erdoğan, G-20 Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi için bulunduğu Çin’de Almanya Başbakanı Angela Merkel’i kabul etti.

G-20 Liderler Zirvesi öncesinde yapılan görüşmede, ikili ilişkiler, Türkiye-AB ilişkileri, Suriye ve terörle mücadele meseleleri ele alındı.

Görüşmede, Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’nin 15 Temmuz’daki darbe girişimine de değinildi.

Merkel, Almanya’nın darbe girişimini kınadığının ve demokrasiden yana yer aldığının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Merkel’e, Almanya’nın desteğinin yanı sıra bu süre içerisinde iki kez telefon görüşmesi yapmalarından da memnuniyet duyduğunu belirtti.

Erdoğan ve Merkel, Türkiye-Almanya arasındaki ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkileri daha da geliştirme konusunda kararlı olduklarını ifade ettiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Fırat Kalkanı Harekatına ilişkin Merkel’e bilgi verdi.

Suriye’deki krizinin siyasi çözümle sonlandırılmasının, gerek istikrarın yeniden tesisi, gerek DAEŞ ve diğer terör örgütleriyle etkili mücadele için önem taşıdığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin güney sınırı boyunca bir “terör koridoru” oluşturulmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.

Angela Merkel de, Türkiye’nin başta DAEŞ olmak üzere terörle mücadelesini desteklediklerini belirtti.

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Şansölye Merkel, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri çerçevesinde, Türk vatandaşlarına vize muafiyeti ve Geri. Kabul Anlaşması’nın eş zamanlı olarak yürürlüğe konulmasını sağlamaya yönelik istişarelerin ve çalışmaların sürdürülmesi konusunda da mutabık kaldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.