Bayram mesajı yayımladılar

Komedi Festivali Başlıyor

İşletme körlüğü eğitimi

Meclis Anayasa Değişikliği Teklifini Onayladı Neler Değişiyor?

Dünyayı gezen kedi: Tunus

Gezi & Seyahat 14 Mart 2016

Dünyayı gezen kedi Tunus’ta

Hammamet Tunus’un uluslar arası anlamda turizme açılan ilk şehridir. 1960’larda büyük turistik anlamda oteller açılmaya başlanmış. Bir Turistin görmek isteyeceği her şeye sahip olan Hammamet Türkler için adeta Akdenizi sunuyor.

Eskiden küçük bir balıkçı kasabası olan Hammamet geleneksel ve otantik dokular görmek isteyenlere her şeyi sunan Hammamet’te hala geçimini balıkçılık ile geçinenler olsa da resmi geçim kaynağı turizm olmaya başlamıştır.tunus gezgin kedi 2

Tunus Türk vatandaşlarına vize uygulamadığı için oldukça cazip bir tatil fırsatı sunuyor bizlere.

Resmi dilleri Arapça olmasına rağmen Fransız sömürgesinde olmalarından dolayı ülkenin hepsi Fransızca konuşmaktadırlar. Tunus’un Başkentinin de adı Tunus dur. İstanbul’dan iki buçuk saatlik bir uçuşla sağlanabiliyor.

Başkentle Hammamet arası ise sadece bir saattir.

Tunusa gittiğinizde Kuzey Afrika ülkelerinden kültürler ve motifler bulmanız daha yüksek çünkü gelişmiş bir ülke olmayan Tunus genelde el emekleri ile yapılan malları satmaktadırlar ve pazarcılık ülkede en baş gösteren ticaret alanlarındandır.

Ülkede çarşı veya pazarlara SOUQ denmekte SOUQ’larda mozaikler hediyelik eşyalar ve tablo gibi birçok Tunus’a özgü hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.

Hammamet Tunus’un en çok Turist çeken şehridir.

tunus gezgin kedi

Başken Tunus ile arasındaki mesafenin bir saatlik olması da bu konuda Hammamet’in başkente gelip turistik yer arayanlarında ekmeğine yağ sürmüş durumda.

Gerçekten bir turist için deniz, kum ve güneşin yanı sıra tarihi oymacılık heykelcilik gibi çalışmalarla da karşılaşmak mümkün.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.