Lacoste’un logosu nesli tükenen hayvanlar için değişiyor

Evde Takı Yapımı

Yerli kızılötesi görüntüleme

Türk dizilerinin izlenme oranı

Dünyayı gezen kedi: Rio de Janerio

Gezi & Seyahat 22 Mart 2016

Dünyayı gezen kedi Rio de Janerio’da

Rio de Janerio sıcacık insanların yaşadığı, döndüğünüzde mutlaka bir üzüntü duyacağınız, çabuk alışıp zor vazgeçebileceğiniz, Brezilya’nın en büyük ikinci kenti.

Rio de Janerio’nun iklimi tropikal iklimdir. Diğer yarım kürede mevsimler bize göre ters olduğu ve tropikal iklimin gereği sıcaklık ve yağış her dönem olacağı için en uygun dönem mayıs ve ekim ayları arasındaki o dönemdir.

Dünyayı gezen kedi rio 1

Eğer kırmızı et olmadan yaşayamam diyorsanız Rio de Janeiro tam olarak size göre bir yer çünkü mutfağın temelini kırmızı et oluşturur.

Ama çok fazla Japon nüfusu olduğu için Japon mutfağı da oldukça aktif yer alır.

Rio ‘nun nefes kesen güzelliği gerek tropikal iklimin getirdiği o güzel ormanlar gerek harika kumsallardır, görmeden ölmeyin diyebilirim. Geleneksel Rio karnavalı ile Kurtarıcı İsa Heykeli ile hem kültürel hem doğal bir güzellik burası.


Corcovado Dağına çıkın Rio’yu bazen bazen ışıl ışıl bazen sisler içinde görün, otuz sekiz metre boyundaki Cristo Redentor yani Kurtarıcı İsa Heykeli’ni görün bu heykel Latin insanların sıcaklığını ifade eder.

Rio’nun doğal güzelliğini yaşayın, yaklaşık altı bin beş yüz bitki türü bulunan ve yeni bitkilerin yetiştirilmesi için oluşturulan Rio de Janerio botanik bahçelerini gezin, ömrünüze ömür katın.

Teleferik ile Kesmeşeker Dağı’na çıkın. Cop acabana Plajı’nda güneşlenin, kumların sıcağın tadını çıkarın. Dünya’nın en büyük stadyumunu yani Maracana Stadyumu’nda bir maç izleyin. Kısacası Rio’nun tadını çıkarın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.