Sosyal medyayı sallayan video mizansen çıktı

Save the Children

Doğduğu ev için yıkım kararı

Çin uzaya navigasyon uydusu fırlattı

Dünyayı gezen kedi: KKTC

Hayvanlar 6 Mart 2016

Dünyayı gezen kedi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin’de

Yavru vatan Kıbrısın bütün güzelliklerini sizlere anlatacağım ve anlatırken keyif alacağımdan eminim. Kıbrıs’ın birbirinden güzel köşeleri sizleri bekliyor.

Çıkarma plajı en ünlü plajlarından biri olan Kıbrıs da tatil özellikleri ile burada en önemli otellerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu plajda birçok ülkenin insanlarına rastlamanız mümkün. Türklerin ağırlıklı olduğu bu plajda yavru vatanın en önemli özelliği olan sıcak denizinden faydalanacaksınız.

Girne dediğiniz zaman Liman en önemli bölümdür. Limanları en önemli olan yerlerden birisidir

kıbrıs gezi

Girne. Atalarımızdan kalan nefis eserlere ulaşabileceğiniz Girne ve Lefkoşa mutlaka gezilmeli bir yerdir. Kıbrıs’a dair merak edilen her şeyin cevabını alabileceğiniz, Kıbrısın yöresel tatları ile adeta damaklarınıza şölen verebilirsiniz.

İstanbul’dan Kıbrıs yaklaşık bir saatlik süren yolculuğun sonunda Kıbrıs’a varıyoruz. Yavru vatan gezip görülmesi gereken dört mevsim yaz tatili olan ölmeden önce görmeniz gereken yerlerden birisidir.

Kumsal ve deniz temizliği bakımından oldukça önemli olan Kıbrıs Akdeniz iklimi sayesinde dört mevsimde denize girme ihtimali sağlıyor. Aralıkta bile denize giren insanlara şahit oldum. Eşsiz deniz ve kumsallar ile dünyanın konuştuğu tatil yeridir.kıbrıs gezş

Altın kumsal özelliği ile doğal güzelliği yanı sıra tarihi özellikleri de bulunmaktadır. Çıkarma plajının denmesinin adı ise Kıbrıs Barış Harekâtı ile Türk Askerlerinin buradan çıkarma yapmış olmasıdır.

Çıkarma plajının adı tamamen buradan gelmekte ve bizler için önemli bir yer tutmaktadır. Kahraman Mehmetçiğimizin şehitliği de bulunan Kıbrısta çıkarma harekatında şehit düşen Mehmetçiklerimizin anısına açılmıştır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.