55 kişi öldü, 600’den fazla kişi yaralandı

Tekne Kiralama Hizmetleri

Alın size sevgililer günü

THY’ndan yeni rekor

“Dünya düzdür” konferansı

Sosyal Meydan 20 Kasım 2017

“Dünya düzdür” konferansı

Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Carolina eyaletinde, dünyanın düz olduğunu savunan bir grup insan ilk kez toplandı.

Konferansa yaklaşık 400 kişi katıldı.

Bilim çevreleri tarafından skandal olarak yorumlanan konferansta, “NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) ve Diğer Uzay Yalanları”, “Bilimsel Yöntemle Düz Dünya”, “Bilimin yaygın yalanlarına uyanmak” gibi konu başlıkları altında dünyanın düz olduğuna dair çeşitli tezlerin sunulduğu konuşmalar yapıldı.

Konferansta bilimselliğin, insanları Tanrı’dan uzak tutmak için tasarlanmış bir yöntem olduğu iddia edildi.

Youtube’da ‘Düz Dünya’ adlı kanalıyla 43 bin takipçi kazanan ve yayınladığı videolarla dünyanın düz olduğuna dair kanıtlar sunduğu iddia eden Mark Sargent konuşmasında, “‘Düz Dünya’ teorisinin bilim insanları tarafından ele alınması gereken bir teori” olduğunun altını çizdi.

“Gezegenin bir buz duvarı ile çevrili bir disk olduğunu” söyleyen katılımcılar, “NASA’nın ve diğer bilimsel kurumların, dünyanın sahte resimlerini yayımladığını, dünyanın düz olduğu gerçeğinin halktan saklandığını” iddia ettiler.

Bir sonraki “Uluslararası Düz Dünya Konferansı”nın, 15-16 Kasım 2018’de Denver’da yapılacağı ve konferansa bin 500 katılımcının gelmesinin beklendiği açıklandı.

Şubat ayında o dönem NBA takımlarından Cleveland Cavaliers forması giyen, Boston Celtics’in yıldızı Kyrie Irving,

“Dünya yuvarlak değil. Dünya düz. İnsanlara korku sağlayarak böyle şeyleri alıştırıyorlar. Dostum, çok sorgulama. Çünkü, ne kadar çok bilgiyi çözersen, bir o kadar bilgi daha çıkıyor” ifadesini kullanmıştı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.