Nasıl hamile olduğumu anlarım?

Japon Sumo Robot Turnuvası

Türkiye’de ortalama yaşam süresi

Sony Xperia X Compact’ın Türkiye’ye geleceği tarih

Doru’n galası düzenlendi

Anne ve Çocuk 2 Temmuz 2017

“Doru” isimli yerli yapım animasyon filminin galasına çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Gösterim öncesi açıklamada bulunan yönetmen Can Soysal, çocukların televizyonda severek izlediği karakterlerden birinin “Doru” olduğunu belirterek,

“Doru, TRT Çocuk’da yayına başlayan ve yıllardır seri şekilde yayımlanan bir proje. Dolayısıyla çocukların çok sevdiği o kahramanın öyküsünü, başka bir hikayeyle sinemaya taşımak istedik.” dedi.

Filmin yapımcısı Alper Afşin Özdemir de Doru projesinin üç yıldır hayatında olduğunu ve filmin yerel değerlere hassasiyet gösterdiği gibi, global anlamda da izlenecek bir içeriğe sahip olduğunu vurgulayarak,

“Çocukların sağlıklı gelişimi açısından her türlü unsura, konuşmalara ve senaryoya dikkat ediyoruz. Şiddet içermeyen görsellerle ilerlemesine çok özen gösteriyoruz. Senaryomuzu yazarken iki ayrı çocuk pedagoguyla çalışıyoruz. Genel izleyiciye yönelik bir film yani yaş kısıtlaması da yok. Yaşı küçük arkadaşların izlemesinde sakınca yok. Bunların hepsi dikkat ettiğimiz unsurlar arasında.” değerlendirmesinde bulundu.

Filmin seslendirmelerini Bensu Soral, İbrahim Büyükak, Oğuzhan Koç, Eser Yenenler, Esra Erol, Hakan Baş ve Murat Dalkılıç yaptı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.