Kriz yönetimi

5 bin yıllık kemik

Zika virüsü testini geliştirdi

Shakespeare’in gerçek ismi Şeyh Pir’miş??

Doğru aile modeli

Sosyal Haber 10 Nisan 2016

Doğru aile modeli

Bir anne baba olarak çocuğun doğumdan itibaren hayatla mücadele etmek ve güzel bir hayatı sunmak istemektedirler. Aile olarak sadece besleyip büyütmeyle olmamalı zor zamanlarında ağladıklarında sevindiklerinde her zaman yanlarında olmak anne babanın işidir. Çocuk devamlı aile içinde yaşanan olayları takip ederek öğrenmeye başlamaktadırlar. Anne babanın uyumu evdeki yaşadıkları sorunları adeta beyinlerine kazımaktadırlar. Durum böyle olunca ideal bir aile yapısını ortaya çıkarmak ve çocuğun istediği şekilde mutlu olabilmesi için fedakârlık yapmak gerekmektedir.

Sadece genetik anlamda verdikleri değil yaşam tarzlarını da belli eden ve çocukların mutluluğu için aileye iş düşmektedir. Doğru aile modeli olmak çocuklarla arkadaş gibi dertleşmek sıkıntıları paylaşmak azarlamadan onunda düşüncelerini alarak masaya yatırmaktır. Önemli olan çocuğa değer verdiğinizi hissettirmek onu güçlü kılacaktır. Bazen başını okşayarak bazen gülümseyerek kırıcı olmadan güvenini sarsmadan yaklaşmak oldukça önemlidir. Hayata bakış açısı değişerek harika bir çocuk yetiştirmek elbette sizin elinizdedir.

Eğitimin her zaman önemli olduğunu vurgulamak gerekmektedir. İlk olarak aileden gelen eğitim ve okulla sonuçlanan devamında sağlıklı mutlu birer bireyler yetiştirmektir. Anne baba olarak çocuğunuz hangi yaşta olursa olsun her zaman yanında olun. Sizin onun yanında olduğunuzu hissettirin ve çocuklarınızla devamlı olarak ilgilenerek beraber hafta sonlarında bir şeyler yaparak mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Çocuk mutlaka farkı görüp ona göre davranarak hareket edecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.