DOK Leipzig’in 59’uncusu bu yıl 31 Ekim – 6 Kasım tarihlerinde

Fındık Fiyatları Artmayacak!

Uykusuzluk problemi çözümleri

ABD Atlanta Havalimanı terör nedeniyle boşaltıldı

Diyette fındığın önemi nedir?

Sağlık ve Yaşam 31 Ekim 2016

Aşırı kilolarından şikayetçi olanların, diyet programları uygularken önem vermeleri gereken bazı besinler vardır. Her ne kadar diyet yapıyor olsanız da, aşırıya kaçmamanız halinde tüketebileceğiniz en önemli kuruyemişlerden birisi de fındık olmalıdır.
Fındığın ne kadar tüketildiğinde yararlı veya zararlı olabileceğini, kilo aldırıp aldırmadığını ve kilo almamak için ne kadar fındık tüketmeniz gerektiğini de böylelikle yazımızda görebileceksiniz.

Fındık kilo yapar mı?

Zayıflamak üzere diyet programlarına uymakta olanların, fındık tüketimi halinde bu dengeyi nasıl değiştireceklerine değineceğiz. Fındığın aşırı tüketilmesi kilo alınmasına neden olacaktır. Bu nedenle diyette olanların fındık tüketimi konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir.

Ne kadar fındık tüketilmeli?

Fındık tüketimini her gün düzenli olarak gerçekleştirmekte olanların,  tane olarak yemekeleri gerekmektedir. Fazlası kiloya neden olan fındık tüketiminin bir avuç şeklinde olması bunu tetiklemektedir. Günlük ihtiyacın alınması açısından 4 adet tüketim yeterli olacaktır. Bunun yanında diyette olanların dahi bir avuç yerine 4 adet fındık yemesi halinde bu dengeyi bozmayacakları da görülecektir.

Diyette fındık ne zaman yenir?

Diyette iken enerjinizin düşmemesi için fındık tüketmeniz önemlidir. Ancak ara öğünlerde ve en fazla 4 adet olarak fındık tüketmeniz yeterli olacağından, bu miktarı aşmamanız gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.