İddaa kazanma şansını yükselt

311 milyon 100 bin 179 dolarlık oyuncak ithal edildi

Womb During Pregnancy

“Şiddet içeren aşırılık” askıya alındılar

Diriliş Ertuğrul yurtdışından yoğun talep alıyor

Dizi 11 Mart 2016

TRT dizisi ‘Diriliş Ertuğrul’, yurtdışından yoğun talep alıyor…

TRT Genel Müdürü Şenol Göka, 60 civarında ülkeden yatırımcıların, “Diriliş Ertuğrul” dizisinin yayın haklarını satın almak için başvurduğunu bildirdi.

AA’ya açıklamalarda bulunan Göka, son dönemdeki değişimle vatandaşların TRT’nin tüm kanallarına olan ilgisinin arttığını söyledi.

TRT ekranlarına önemli bir geri dönüşün başladığını vurgulayan Göka, hemen hemen bütün dizi ve programlarının ilk 5’te yer aldığını ve bunda Diriliş Ertuğrul’un büyük payının olduğunu dile getirdi.

TRT’de son dönemde yaşanan değişime işaret eden Göka, yurtdışından diziye önemli talepler olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi:

“Ancak henüz net anlaşmalar olmadı. 23 Nisan’da Antalya’da EXPO 2016 olacak. Ona paralel olarak bir konsept fuarı yapacağız. Burada 84 ülkenin genel yayın yönetmelerini, direktörlerini ve bu işlerle ilgili sorumlularını da davet ediyoruz. Buradan sonra daha net olacak. Şu anda anlaşmalar, bazı ön görüşmeler var ancak bunlar daha tam netleşmedi. Talepleri değerlendiriyoruz. Fuardan sonra bunları da ele alıp, bir sonuca ulaştıracağız. Şu ana kadar 60 ülkeden talep var. Hemen hemen dünyanın her yerinden, çok ciddi talepler var.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.