Forma Tasarlama

Temizlik firmaları ne iş yapar ?

Delicious Home-Fried Potatoes

New video explains how Apple Pay works

Diriliş Ertuğrul Qatar TV ekranında

Sosyal Haber 11 Ocak 2017

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nun (TRT)  sevilen dizisi “Diriliş Ertuğrul”, 16 Ocak’tan itibaren Arapça olarak Qatar TV ekranında izleyicileriyle buluşacak.

Katar Medya Yönetim Kurumu Başkanı Abdurrahman bin Hamad, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, dizinin pazartesi gününden itibaren Arapça dublajıyla ekranlarda olacağını duyurdu.

Duyurunun ardından Katarlılar sosyal medyada, dizinin Arapça yayınlanacak olmasını memnuniyetle karşıladılar.

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan’ın paylaştıkları dizinin yönetmeni Metin Günay..

Osmanlı Beyliği’nin kuruluş hikayesini anlatan Diriliş Ertuğrul dizisi konusu itibariyle Türk tarihine  ilgi duyanların sıkı bir şekilde takip ettikleri dizi….

13. yüzyılda Ertuğrul Bey ve Alp’lerinin düşmanlarına karşı verdikleri mücadeleyi anlatırken, Osmanlı Beyliği’nin kuruluş sürecini konu alıyor. Anadolu topraklarının sömürgeci güçler tarafından işgal edildiği bir dönem olan 13. yüzyılda Ertuğrul Bey’in 400 çadırdan oluşan obasına yurt bulma mücadelesinin aktarıldığı dizide, 3 kıtada 6 asır hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’na doğru gidiş yolculuğunun sırrına dikkat çekiliyor. Dünyanın kaderini değiştiren bir adamın destansı hikayesi, asla boyun eğmeyen karakteri, büyüleyici aşkı ve tüm insanlığa hitap eden adalet duygusu dizide ele alınıyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.