Muhabbet kuşu nasıl bakılmalı ?

Aşk Hesaplama

Şanlıtürk Bilişim

Parion’da yapılan kazılarda 2 bin yıllık biberon bulundu

DENİZ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ’NDE OKUMAK

Sosyal Haber 4 Mart 2016

HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN

Çocuk yaşta ilgi duyulan yerler, yapılan etkinlikler ve aktiviteler ile birlikte hobilerin de etkisi ile gelecekte ki meslekler belirlenmektedir. Çocuk yaşta deniz kenarın da uzun yıllar yaşayan ve denizin eşsiz bir güzelliğinin ve dinlendirici, rahatlatıcı etkisi olduğuna inanan bireyler denizin de işin içinde olduğu bir meslek tercih etmek istemektedirler.

Batıda yaşayan ailelerin çoğu da deniz kenarından ayrı kalamayan, deniz görmek için sık sık kısa gezintilerde sahil turları yapan ve mutlaka yaz tatillerinde denize eğlenmeye giden kişiler olmaktadır. Zamanla bu düşkünlük çocukların meslek seçimini etkilemektedir.

DENİZ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NEREDE OKUNMALI

Denize düşkünlüğü olan ve bu alan da çalışmak isteyen kişiler okul seçimlerinde dikkatli davranmaktadırlar. Deniz bilimleri enstitüsü için hangi okul tercih edilmeli denildiğinde genellikle Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi tercih edilmek ile birlikte uygulamalı olan okullar ön plana çıkmaktadır. Ege’nin incisi İzmir’ de Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı olan Deniz Bilimleri Enstitüsü hem araştırma hem de eğitim odaklı olarak çalışmalarını sürdürmektedirler.

Piri Reis adına yapılmış araştırma gemisi de bu alan da okuyacak kişilerde merak uyandırmaktadır. Aynı şekilde tercih edilen diğer bir okul da ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü olmaktadır. Çünkü deniz ile iç içe olacağınız hem ev hem de okulun bir arada olduğu bir mekândadır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.