23 Animals Who Totally Understand Your Procrastination Problem

İznik’te yeni bir lahit bulundu

LYS Sonuçları Açıklandı

Adobe Flash tarih oldu

CV hazırlarken nelere dikkat edilmeli

Eğitim 13 Mart 2016

İş başvurularında ilk adımı oluşturan CV hazırlama oldukça dikkat ve özen isteyen bir basamaktır. Bu bakımdan CV hazırlarken nelere dikkat edilmeli konusuna değinelim.

CV fotoğrafı nasıl olmalıdır?

CV içerisine konulacak fotoğraf yüzünüzü belli edecek netlikte çekilmiş, boydan olmayan, sade, resmi ve mümkünse vesikalık fotoğraf olmalıdır. Herhangi bir davet ya da sokakta çekilmiş normal bir fotoğraf size hoş bir izlenim vermez. Fotoğraf en son halinizi yansıtan ve CV üzerinde sağ üst köşede çok fazla yer kaplamayan ve vesikalık boyutunda yer almalıdır.

CV içerisinde hangi bilgiler olmalıdır?

Hazırladığınız CV sizi karşı tarafa en şeffaf haliyle yansıtacak şekilde olmalıdır. İlk olarak kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz doğru bir şekilde yazılmalıdır. Daha sonra eğitim bilgileri okul, bölüm gerekirse yıl ve diploma notu belirtilerek yazılmalıdır. Sonraki adımda ise varsa iş tecrübesi sektör ve pozisyon olarak ayrıntılı belirtilmelidir. İşten ayrılma sebebi yazılmalıdır. Daha sonra referanslar ve sertifika, kurs, hobiler ve yetenekler belirtilmelidir.

Referans bilgileri daha önce çalıştığınız yerden veya staj yaptığınız yerden alınabilir. Bunların hepsi sizi işveren tarafa tanıtacak ve fikir sahibi oluşmasını sağlayacaktır. Bu bakımdan tüm bilgilerin doğru ve net olması gereklidir. İş başvurularının temelini oluşturan bu belge ne kadar dolu ve özenle hazırlanır ise artı puanlarınız o kadar çok olacaktır.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

halil okur 2 Ağustos 2017

Of kaç farklı cv düzenledim, çeşit çeşit yöntemler denedim bir türlü iş bulamadım

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.