Süper Lig’in 2016-2017 sezonu maç topu

İsveç’te çalışma izni al

İletişim Teknikleri ve Davranış Biçimlerini

G-20 zirvesi: Obama, Şi Cinping görüşmesi

Çocuklara Yardım Fonu

Sosyal Meydan 21 Haziran 2016

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF’in Almanya Şubesi, son aylardaki birçok gelişmenin çocuk hakları açısından endişeye sebep verdiğini kaydetti.

UNICEF Almanya şubesinin hazırladığı raporda, sığınmacı çocukların durumunun özellikle sağlık ve eğitim konularında aynı yaştaki Alman çocuklarından daha kötü olduğu belirtildi.

Raporda, hükümet, eyaletler ve yerel yönetimler ile toplumun gösterdiği çabalarla sığınmacıların acil ihtiyaçlarının yerine getirilmeye çalışıldığı belirtilerek

“Ancak son aylardaki birçok gelişme çocuk hakları açısından endişeye sebep veriyor.” ifadesi kullanıldı.

Çocukların ve gençlerin ilk kabul merkezlerindeki sağlık şartlarının çoğunlukla yetersiz kaldığı vurgulanan raporda, buralarda özel yaşam alanlarının çok az olduğuna, birçok yerde de çocuklara ve kadınlara karşı şiddet kullanılmasının önlenmesine yönelik düzenlemelerin bulunmadığına işaret edildi.

Raporda, çocuklar, gençler, yaşlılar, hamileler ve engelliler gibi korunmaya muhtaç sığınmacıların bu yönleriyle sistemde tanımlanmadığı, bu yüzden bu kişilerin korunmasının tesadüflere bağlı olduğu ifade edildi.

UNICEF, BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne göre, çocukların durumuna öncelikle dikkat edilmesi gerektiğine işaret ederek sığınmacı çocukların uygun bir şekilde korunması ve desteklenmesini talep etti.

Almanya’da bu konuda yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulduğu belirtilen raporda, sığınmacı çocukların ilk günden itibaren eğitim alma hakkına sahip olduğuna dikkati çekildi.

Raporda, Almanya’dan sığınmacı çocukların durumunu iyileştirmesi talep edildi.

UNICEF Almanya Şubesi Müdürü Christian Schneider, tüm çocukların eşit haklara sahip olduğunu vurgulayarak sığınmacı çocukların korku ve şiddet yaşadıklarını ve özel bir şekilde korunmaya ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.