Bu köpek çok komik

Futbolda milli heyecan yaşanıyor

Neden 1 Nisan Şakası Yaparız?

Pilot katil miydi ?

Çin İşi Akıllı Saat Sizi İzliyor

Teknoloji 6 Mart 2016

12 dolara satılan akıllı saatle tüm bilgilerinize ulaşıyorlar.

E-bay üzerinden satılan ve fiyatı 12 dolar olan akıllı saat ile tüm bilgileriniz bilinmeyen bir IP ye yönlendiriliyor.

Android ve İOS işletim sistemleri ile uyumlu saat bluetoot ve wifi özelliğine de sahip. Genellikle eBay üzerinden bir tür işporta konseptiyle satılan ucuz akıllı saat modeli U8’in bilinmeyen bir Çinli IP adresine gizlice bağlanan bir arka kapı içeren ve hem Android hem de iOS platformunda mevcut bir uygulama kullandığı ortaya çıktı.

Mobile Iron yetkilisi Michael Raggo konuyla ilgili San Francisco’daki BSides konferansında yaptığı açıklamada söz konusu akıllı saat modelinin hem bireysel hem de kurumsal güvenlik için bir tehdit oluşturduğunu duyurdu. Yaptıkları analiz sonucunda cihazın Çin’deki rastgele bir IP adresine bağlanmaya çalıştığını belirlediklerini söyleyen Raggo, bunun kesinlikle birçok şüpheli davranış içerdiğini belirtti.

Raggo’ya göre cihazı satın alanlar bu uygulamayı U8’in kutusundan çıkan bir kağıdın üzerine karalanmış IP adresi üzerinden indiriyor. Raggo, ayrıca geliştirdikleri Python adlı bir aracın akıllı saatlerdeki savunmasızlıkları tespit edebildiğini söyledi. Buna göre Samsung Gear 2’de de PIN ve bazı verilerin korumasıyla ilgili güvenlik açıkları mevcut.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.