İş hayatı, depresyon ve panik atak-panik bozukluk

Bir anda çakıldı! 1,5 yılın en büyük düşüşü…

Göbekli Tepe

Japon hattat Mohri Suzuki

Cesaret Yönetimi Eğitimi

Eğitim 11 Nisan 2016

Cesaret Yönetimi Eğitimi 

Cesaret kişinin özgüveninden aldığı güç ile kendini ifade edebilme ve kendisine inanarak sağlam adımlar atabilme kapasitesidir. Gelişen teknolojiden tutunda büyük liderlerin attığı her adım cesaret dediğimiz şey sayesinde gerçekleşmiştir. Yani dünyadaki büyük değişimler ve döşümler cesaretin ürünüdür.

Karşımıza çıkan seçenekleri ne biçimde değerlendiriyoruz. Bu seçenekleri uygulamaya koymaya cesaretimiz var mı bunu ilk önce kendi kendimize düşünmemiz gerekmektedir. Yenilikten korkmamak lazım yenilik demek değişim demektir değişim olmadan gelişimde olmaz işte bu değişikliği uygulamak için cesaret sahibi olmalıyız. Cesaret kişiler ve toplumların başarıyı yakalamasında kilit roldedir. Günümüzde bilgisayarda rahatlıkla dolaşabiliyorsak bu bir cesaretin ödülüdür.

Cesaret olmadan hiç bir şeyi gerçekleştiremezsiniz. Devletler büyümez şirketler ise hep aynı kalır. Tabi bu cesaret dediğimiz şey sonradan da kazanılır tabiiki bilinçli bir şekilde kuru cesaret değil. İşte tam bu noktada  Cesaret Yönetimi Eğitimi alınması şart. Bu eğitim sayesinde yere sağlam basacak ve karşımıza çıkan fırsatlara en mantıklı şekilde cesaret edebileceğiz. Çok kapsamlı bir eğitim olup bu eğitimi aldığınız zaman sonuçlara ulaşmanız muhtemeldir. Eğitimi veren kişilerde bakıldığında bir cesaretin ürünüdür.

Çünkü bu eğitimi verenler hayatlarında çok riskler alıp duruma göre başarılı ve başarısız olmuşlardır. İşte deneyimde tam burada başlıyor. Kazandıkları deneyim sayesinde onlar artık neyin nerede yapılması konusunda profesyonel. Şunu unutmayın cesaret olmadan hiçbir şey olmaz. Temkinli yaklaşmayarak hayatta hiç bir yere varamazsınız. Cesaretinizi yönetmek için belli bir süreçten geçmelisiniz her şeyi adım adım uygulayacaksınız ve bir şey pat diye olmaz bunu unutmayın. Sabır edin göreceksiniz ki başaracaksınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.