UEFA Avrupa Ligi

Dünyada 4 milyar kişi, yılda en az bir ay susuzluk çekiyor

Huawei Mate 8 is a heavyweight 6-inch slate of a phone

Teog Sonuçları Açıklandı mı?

Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Sosyal Haber 19 Mayıs 2016

Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı.

Her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) millî bayramı.

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nı başlattı.

Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etti.

Milli Bayram, tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC’de coşkuyla kutlanıyor.

Bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan birer mesaj yayımladı.

“Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşüdür” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere seslenerek, “Geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla 2023 hedeflerimize ilerlerken, en büyük güvencemiz sizlersiniz” dedi.

Cumhurbaşkanı gençlere, “Sizlerin umutla parıldayan gözlerinizde, coşkuyla çarpan kalplerinizde, aydınlık yüzlerinde, Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran irade, kararlılık ve inancı görüyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, “Türkiye’nin müreffeh yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz sizlersiniz” ifadesini kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

“Gençler, geleceğimizin teminatıdır” diyen Kahraman “Bugün onların meydanlara taşan enerjileri, kendilerine emanet edilen vatanımızın, bayrağımızın, manevî ve millî değerlerimizin, hürriyet ve bağımsızlığımızın ilânihaye korunması konusunda bizlere güç ve güven vermektedir.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise mesajında, “Sevgili Gençler, bu gün sizlerle aynı coşkuyu paylaşıyor olmamız milletçe siz gençlere verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır” dedi.

“İnanıyorum ki sizler, almakta olduğunuz terbiye ile barışın, hoşgörünün, centilmenliğin, demokratik kültürün ve vatan sevgisinin en seçkin temsilcileri olacaksınız” diyen Başbakan, “inanıyorum ki, sizden sonra gelen nesillere bugün olduğundan çok daha müreffeh bir ülke bırakacaksınız” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.