Diş macunu ya da yoğurt deneyin

“Güzel Köylü” dizisiyle ekranlara dönen Gizem Karaca, bir dergiye birbirinden seksi pozlar verdi.

Taksim’de patlama

Brexit ve ekonomi

Bilgi Yönetimi Eğitimi

Eğitim 15 Nisan 2016

Bilgi Yönetimi Eğitimi

Günümüzün her alanında bilgi önemli bir yere sahiptir. Yapılacak her türlü faaliyetlerde bilgiye ihtiyaç duymaktayız. İnsanın bilgiyi aktarması insan yaşamını devam ettirmesini sağlayan insanı insan yapan en belirgin özelliğidir. Günümüzde bilgi sürekli üretilebilen artan ve bilimsel bilgiyi ele geçirmek gibi birçok bilgi türleri üzerinde durulmaktadır. Bunun için kişinin yaşantısında ilk dikkat edilecek husus Bilgi Yönetimi Eğitimi olmalıdır.

Bilgi yönetiminin amaçları kişinin öğrenme eğrisini çabuklaştırarak daha hızlı bir iyileştirme sağlamak yeni bilgileri türetilmesini sağlamak doğru bilginin insanlara zamanında ulaşılmasını sağlamak dış kaynaklarda ki değerli bilgiyi örgüte kazandırmak ve ayrıca başka kişiler arası bilgi transferini geçekleştirmektir.

Kişi bu eğitimleri alarak doğru yerde ve doğru zamanda kullanmayı sağlar. Bu eğitimin gerçekleşmesinden önce ilk yapılacak faaliyet bilgi yönetimi sürecidir. Gerekli bilginin belirlenmesi erişilebilirliği ve tespiti gerçekleştikten sonra en son olarak kişilere aktarılması ve aktarılan bilgilerden yararlanılması sağlanmaktadır. Bütün bu algısal işlevler gerçekleştikten sonra kişinin verimli bilgiye sahip olması ve bunu doğru kullanması için eğitimin gerçekleşmesi gerekir.

Öğrenme materyali sunma ve sunulan öğrenme materyalini başka kişilerle paylaşma ve tartışma gibi birçok yönetiminin gerçekleşmesi baz alınmaktadır. Bilginin verimli bir şekilde hayatımızda kullanılması ve en iyi şekilde yönetilmesi için sistemli bir şekilde bu eğitimin alınması gereklidir. Bu sayede doğru bilgiyi kullanarak doğru aktarımlar gerçekleştirmemizi ve bilgi alışverişini daha rahat sağlanmasına zemin hazırlanmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.