Yaralıların tedavileri sürüyor

Amine Ali bulundu

Son zamanların en iyi senaryolu klip

Erkeğin dikkati üzerinde

Ben-Hur, 9 Eylül’de sinemaseverlerle buluşacak

Sinema 24 Ağustos 2016

Ünlü oyuncu Haluk Bilginer’in de kadrosunda yer aldığı Amerikan yapımı “Ben-Hur”, 9 Eylül’de sinemaseverlerle buluşacak.

Paramount Pictures ve Metro-Goldwyn-Mayer Pictures ortaklığında çekilen filmde, “Simonides” karakterini ünlü oyuncu Haluk Bilginer canlandırıyor.

Senaryosunu Keith Clarke ve John Ridley’ın kaleme aldığı filmin yönetmenliğini ise “Wanted” ve “Abraham Lincoln: Vampir Avcısı” gibi filmlere imza atan Kazak asıllı yönetmen Timur Bekmambetov üstleniyor.

Lew Wallace’ın aynı isimli romanını referans alan filmin yeni uyarlamasında, Bilginer’in yanı sıra Jack Huston, Rodrigo Santoro, Ayelet Zurer, Pilou Asbaek, Sofia Black D’Elia ve Morgan Freeman gibi oyuncular rol alıyor.

Film, Roma ordusunda subay olan, üvey erkek kardeşi Messala tarafından haksız bir şekilde ihanetle suçlanan prens Judah Ben-Hur’un epik hikayesini konu ediniyor. Rütbesi alınan, ailesinden ve sevdiği kadından ayrı bırakılan Judah, köleliğe zorlanır. Denizde geçen yıllardan sonra intikam almak için vatanına döner ama bu arınması için bir fırsattır.

Filmin yayınlanan afişleri arasında Haluk Bilginer’in canlandırdığı “Simonides” karakterine ait afiş de yer alıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.