Vladimir Klitçko boksu bıraktı

Ek işler

2017’DE 30 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK

Ural Havayolları Antalya uçuşu

Bebeklerde alerji

Anne ve Çocuk 17 Mart 2016

Bebeklerde alerji

Bebeğiniz yeni doğan ve daha sonraki aylarda ki bebeklerde sıkça görülen besin alerjisi olmuş olabilir mi?

Besin maddesi; Normal seyir eden hiçbir yan etkisi bulunmayan normal besinlerin, bünye ve metabolizma tarafından yanlış algılanıp zarar olduğunun düşünmesidir.

Metabolizmanın yanlış algıladığı bu besinler alerji olarak bebeğinizin vücuduna cereyan eder.

Bebeklerde alerji 2

Bu alerji çoğunlukla döküntüler şeklinde görülmektedir. O besin maddesi sürekli tüketildiğinde, vücut o besinlere ait antikorlar üretmeye başlar ve bağışıklık sistemini harekete geçirir.

Salgılanan kimyasal maddeler de sindirim sistemi, solunum sistemi, cilt, kalp gibi organ ve sistemlere etki etmeye başlar.

Bebeğinizde bu tarz oluşumlara rastlıyorsanız mutlaka bir cilt doktoruna gitmelisiniz.

Cilt doktorları yapacakları kısa muayene sonrasında, bir alerji testi sonrasın bebeğinizin hangi maddelere alerjisi olduğunu saptayacaklardır. Bebekler hassas olduklarından dolayı ve birçok besine alışkın olmadıklarından dolayı alerji olmaları ve birçok maddeye alerjik reaksiyon göstermeleri çok doğaldır.

Besin alerjisi yaşayan bebeklerde birçok şikâyet meydana gelmektedir. Bunlardan bazıları, kusma, ateşlenme, egzama benzeri cilt döküntüleri, öksürük, ciğerlerde hırıltı, nezle gibi birçok şikâyet bu alerjide izlenmektedir.

Bebeklerde alerji 3

Sindirim sistemi, solunum sistemi gibi birçok vücut sistemine etki eden bu hastalık, onunla doğru orantılı şikâyetleri de birlikte doğurmaktadır. Bebek alerjisi dikkat edilecek bir husustur.

Tedavisi mümkün olan alerjileri bebeğiniz daha küçükken düzeltme şansınız varsa bunu sakın kaçırmayın.

Bebeklerde alerji çok dikkat edilmesi gereken bir husustur. Ne çocuğunuz ilerde bu alerjik sıkıntıları yaşasın, ne de sizler onun için endişelenin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.