ÖSYM Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı İlanı

10 soruda BES nedir ?

Türk dizileri sayesinde mobilya ihracatı arttı

FETÖ milletin silahını yine millete doğrulttu

Bebeğimin tuvalet sorunu var

Anne ve Çocuk 8 Mart 2016

BEBEĞİNİZ TUVALETE ÇIKAMIYOR MU?

Özellikle yeni doğan bebeklerin düzgün bir şekilde tuvaletini yapamadıkları bilinmektedir.

Bebeğin her tuvalete çıkışı anne ve babayı mutlu etmekte ve rahatlatmaktadır.

Bebeğin düzenli tuvalete çıkması demek, bebeğinizin düzgün çalışan bir sindirim sistemi ve boşaltım sistemine sahip olması demektir.
Bebeğiniz tuvalete çıkamıyor ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız siz anne ve babalar için çeşitli önerileri derledik; Bebeğiniz mama ile besleniyor ise mamasının içine bir kaç damla (2-3 damla) zeytinyağı katabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken zeytinyağının tamamen doğal olmasıdır.
Zeytinyağı sindirim sistemini hızlandırıp, bebeğinizin tuvalete çıkmasını sağlayacaktır. Bunu denediniz ve yine olmadı. İkinci bir seçenek olarak bir derecenin ya da bir kulak çubuğunun üzerine zeytinyağı sürüp hafifçe bebeğinizin poposunu uyarabilirsiniz. Bunu yaptığınız takdirde kesinlikle tuvalete çıkacaktır.
Bebeğinizin bu sorunu sürekli tekrar ediyor ise, bebeğinizi doktora göstermenizde fayda var.

Doktor ufak bir muayenenin ardından, bebeğinize uygun bir fitil verecektir bu fitil yoğun gliserin içerdiğinden bebeğinizin rahatça tuvalete çıkabilmesini sağlayacaktır. Tuvaletini yaptıktan sonra bebeğiniz huysuzlanmaya devam etmeyecek, uykusuz geceler son bulacaktır. Bir bebeğin her gün tuvalete çıkması beklenmemelidir.

3 gün boyunca tuvalete çıkmayan bebekler hiç bir sorun teşkil etmemektedirler. 3 günün sonunda bebekler tuvalete çıkmadıysa, o zaman doktora göstermede ya da yukarıda verilen tavsiyeleri uygulamada fayda vardır. Anne sütünden mamaya geçiş esnasında bebeklerde kabızlık çok normaldir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.