bin yıllık Şahmeran görücüye çıktı

John Glenn 95 yaşında hayatını kaybetti

Pokemon Go Türkiye’de ne zaman çıkacak?

Elektromanyetik dalgalarla çıldırtmak

Başbakan son dakika açıklaması

Sosyal Haber 16 Temmuz 2016

Başbakan Binali Yıldırım, darbe girişimi sırasında 161 şehit verildiğini bin 440 kişinin de yaralandığını belirterek:

“2 bin 839 asker ise gözaltında” dedi.

Başbakan, bir süre rehin tutulduktan sonra kurtarılan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve bazı Bakanlar ile bir basın toplantısı düzenledi.

Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) üyelerinin Cuma akşamki darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti tutarak ertesi sabah normal yaşamına dönen milletin adının ‘asil Türk milleti’ olduğunu söyledi.

Yıldırım, 15 Temmuz’un artık demokrasi bayramı olduğunu belirterek, hayatını kaybeden güvenlik güçleri ile sivil vatandaşları rahmetle, minnetle, şükranla andığını, yakınlarına başsağlığı dilediğini kaydetti.

Bu olayın Türk milletinin demokrasi alanındaki engin tecrübesini bir kez daha tüm dünyaya gösterdiğini belirten Binali Yıldırım, elinde bayrakla tankların önüne yatan vatandaşlar ile şehitlerin hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi.

Yıldırım, siyasi parti genel başkanları ile dost ülkelerden gelen destek mesajlarına da teşekkür etti.

Çete üyelerinin artık adaletin elinde olduğunu açıklayan Başbakan;

“müstahak oldukları cezayı göreceklerdir” dedi.

Devletin uçağıyla, helikopteriyle, tankıyla milletin üzerine ateş açanlar, bölücü terör örgütü PKK üyelerinden daha aşağılıktır” ifadelerini kullanan Yıldırım;

“Bu kalkışmayı yapanlar bir kez daha şu gerçeği anlamalıdır; hiç kimse bu büyük milletin iradesiyle oyun oynayamaz, demokrasi aşkıyla özgürlük umdesiyle asla ve asla boy ölçüşemez.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.