Rusya’nın hava sahasını denetleyecek

Don’t Miss Breakfast

Стрельба в Орландо, или Если бы я был Трампом

Uşak’ta yeni bir böcek türü keşfedildi

Bağımlılık yapan maddeler

Sağlık ve Yaşam 30 Mart 2016

Bağımlılık yapan maddeler

Son zamanların en büyük problemi bağımlılık yapan maddelerdir. Bağımlılık yapan sigara uyuşturucu alkol gibi pek çok madde insan sağlığını tehdit etmekte belli bir müddet sonra artık ölüme kadar götürmektedir.

Bu maddeler aslında zevk verildiği sanılan sadece beyin ve vücut hücrelerini uyuşturup etkisiz hale getirmektedir.

Çoğunlukla arkadaş tavsiyesi ile başlanıldığı bilinmektedir.

Arkadaş ortamı bu yüzden oldukça özenli seçilmelidir.

Bağımlılık yapan maddelerle ilgili bilinçlendirme seminerleri yapılmakta  birçok uyarılar gerçekleştirilmektedir. Bağımlılık yapan maddeler insan sağlığı ile birlikte ruhsal sağlığı da tehdit etmektedir.

Madde kullanan kişiler belli bir müddet sonra saldırgan yakınlarının da hayatını tehlikeye atan kişiler olup çıkmaktadır.

Başta sizlere ücretsiz olarak bile sunulan bu maddeler bağımlı olduğunuzda oldukça fahiş fiyatlara sunulmakta insanları suça yöneltmektedir.

Hırsızlık suçuna dahi neden olabilecek bu maddelerin zararları saymakla bitmez. Artık küçük yaştaki çocuklara dahi bulaşan bu illet gittikçe yaygınlaşmakta ve birçok insanın hayatını tehlikeye atmaktadır. Herhangi bir neden ile bu dehşete düştüyseniz kurtulamam şeklinde düşünmemeniz gerekmektedir.

Pek çok hastane bu konu da tedavi uygulamakta ve bağımlıları tekrar eski hayatına kavuşturmaktadır.

Devlette bu konu da oldukça iyi çalışmakta ve pek çok bağımlılık tedavi merkezleri açmıştır. Sizde bu tehlikeye bulaştıysanız geri dönemem diye düşünmeyi. Hayatınızı kurtarmak sizlerin elinizdedir. Lütfen bu konuda duyarlı olalım.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.