Parion’da yapılan kazılarda 2 bin yıllık biberon bulundu

Deniz tuzu ile güzellik

Hitit diyarı sizleri bekliyor

Modayı Tıkla

Antalya Film Festivali, 16 Ekim’de kapılarını açıyor

Sinema 10 Ekim 2016

53’üncü Uluslararası Antalya Film Festivali, 16 Ekim’de kapılarını açıyor.

Festivalin uluslararası yarışma adayı filmler kategorisinde, dünya sinemasının en yeni ve seçkin örnekleri jüriye sunulacak.

Altın Portakal adayı filmler, dünyanın farklı coğrafyalarından insanlığa dair birçok konuyu ele alıyor.

Festivalde, birbirinden güzel 10 uluslararası yapım, Altın Portakal için yarışacak.

Yönetmenliğini Udi Aloni’nin yaptığı 48 kavşağı, İsrail’de geçiyor ve bir aile trajedisini işliyor.

İspanyol Marina Seresesky’nin yönettiği Açık Kapı’da ise, Rosa isimli genç bir kızın hayat mücadelesi beyaz perdeye taşınıyor.

Ostatnia Rodzina’nın yönetmenliğini yaptığı Baba ve Oğul, Polonyalı bir ressamın hikayesini anlatıyor.

Yönetmenliğini Russudan Glurjidze’nin yaptığı Başkasının Evi, Gürcü ve Abhazların savaşından etkilenen bir ailenin sıradışı hayat hikayesini konu alıyor.

Kristina Grozeva ve Petar Valçanov’un birlikte yönettiği Kol Saati, Bulgaristan’da bir demiryolu işçisinin umutsuz hayat mücadelesini beyaz perdeye taşıyor.

Roberto Ando’nun yönetmenliğini yaptığı İtiraflar adlı film, dünyanın en güçlü ekonomistleri ile aynı toplantıya katılan İtalyan bir keşişin sırlarla dolu hikayesini işliyor.

Peter Brosens ve Jessica Woodworth’ün birlikte yönettiği Kayıp Kral, Balkanlar’da kaybolup gerçek dünyaya uyanan eski bir kralın sıradışı öyküsünü anlatıyor.

Yönetmenliğini Christophe Barratier’in yaptığı Takım Ruhu ise, 2008 yılında, bir banka memurunun dünya finans piyasalarını sallayacak skandallarını beyaz perdeye taşıyor.

Yeşim Ustaoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Tereddüt, bir sahil kasabasında yaşayan 2 kadının birbirlerine çok benzeyen hayat hikayelerini konu alıyor.

Yönetmenliğini Gözde Kural’ın yaptığı, İstanbul ve Afganistan’da geçen Toz filminde ise, 3 Afgan kardeşin zor ve ibretlik hayat mücadelesi işleniyor.

Festivalde en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo, en iyi müzik, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu ve jüri özel ödülleri, sahiplerini bulacak.

Ödüllerin sahipleri, İngiliz Yönetmen Hugh Hudson’ın (HÜV HADSIN) başkanlığındaki jüri tarafından belirlenecek.

En iyi film ödülünü kazanan yapıma 50 bin avro para ödülü verilecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.