Hubble’dan 300 kat güçlü

Su Sporları Festivali

Interview questions

Duygusal zekâ eğitimi

Ankara’da 2 AVM Boşaltıldı…

Sosyal Haber 15 Mart 2016

Gün boyu sosyal medya üzerinden yapılan Ankara’da 2 avm yapılan bomba ihbarı sebebiyle boşaltıldığı iddia edildi. Bu iddiaya Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Ankamall AVM’nin Twitter hesabından açıklama geldi.

Ankara Valiliği ve Avm yönetimleri yaptıkları açıklamalarla güvenlik tedbirlerinin en üst seviyeye çıkartıldığını ancak Avm lerin boşaltılmasının söz konusu olmadığını söylediler.

Yapılan açıklamalar şöyle:

ANKARA VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valisi yaptığı açıklamada güvenlik kuvvetlerinin AVM’lerdeki önlemleri artırdığını belirtti. Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar,  “Bu iddialar doğru değildir, asılsız haberlerdir, halkımız bu tür haberlere inanmasın, Emniyet güçlerimiz teyakkuzda, bizler üzerimize düşeni yapıyoruz” açıklaması yaptı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan konuyla ilgili olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“15.03.2016 günü son bir saat içerisinde ‘Ankara Gordion AVM’de iki terörist yakalandı’ ve ‘Bomba yüklü araç yakalandı’ şeklinde sosyal medyada yer alan haberler asılsız olup; bu tarz haberlerin vatandaşlarımız üzerinde infial yaratmaya yönelik yapıldığı tespit edilmiştir. Ankara Emniyet Müdürlüğü olarak görev ve çalışmalarımız hassasiyetle yürütülmektedir. Resmi bir açıklama yapılmadıkça vatandaşlarımızın bu ve buna benzer sosyal medyada çıkan haberlere itibar etmemesi gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.