Memurlar için önemli düzenleme geliyor

Instagram sevenlere gelsin

Çin’de 60 yaş ve üzeri nüfus

45 Yaş Altına Zorunlu Emeklilik Geliyor!

Almanlar’dan büyük projelere övgü…

Sosyal Haber 25 Mayıs 2016

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung, İstanbul’da yapımları süren mega projeleri öven bir haber yayımladı.

“Boğaziçi’nin dünya inşaat şampiyonları” başlıklı haberde, 3’üncü Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli gibi büyük yatırımlar tanıtılarak, bunların dünyanın en büyük projeleri arasında yer aldığı belirtildi.

Haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Tüm bunlar, gelecek yıllarda dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeye çalışan Türkiye’nin mega projeleri. Dünyanın hiçbir yerinde bu denli büyük ve heyecan verici altyapı projeleri üzerinde çalışılmıyor.”

İstanbul’da inşa edilmekte olan yeni havalimanının 3 terminalinden ilkinin 2018 yılının ilkbaharında açılmasının planlandığı ve buradan her yıl 90 milyon yolcunun geçeceği, havalimanının tümüyle tamamlanmasından sonra bu sayının 160 milyona yükseleceği aktarılan haberde, Frankfurt havalimanındaki yıllık yolcu sayısının bile 60 milyon olduğuna işaret edildi.

Yaklaşık 80 milyon metrekarelik bir alan üzerine kurulmakta olan havalimanının, Avrupa ve Asya ülkelerine uygun konumundan dolayı gelecekte en önemli havalimanlarından biri haline geleceğine dikkat çekilen haberde, proje tamamlandığında buradan gerçekleştirilecek mal taşımacılığı kapasitesinin de yılda 6 milyon ton olacağı kaydedildi.

Haberde, Avrasya tünelinin de 3,4 kilometrelik uzunluğuyla dünyadaki tünel uzmanlarının takdirini kazandığı belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.