Genç kızın uğradığı cinsel istismar

AK Parti kongresi 22 Mayıs’ta yapılacak

Kapalı Gelinlik Başı Modelleri – 2016

Futbolda milli heyecan yaşanıyor

Türkiye’ye gönderilmesine Pazartesi günü başlanacak.

Sosyal Haber 2 Nisan 2016

Türkiye’ye gönderilmesine Pazartesi günü başlanacak.

Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki anlaşma uyarınca, Yunanistan’a 20 Mart’tan sonra ayak basan göçmenlerin Türkiye’ye gönderilmesine Pazartesi günü başlanacak.

500 göçmenin Türkiye’ye gönderilmesinin masrafını Avrupa Birliği karşılayacak.

Birleşmiş Milletler, dönüş işlemlerinden önce göçmenlerle ilgili bütün tedbirlerin alınması gerektiği uyarısında bulundu.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği sözcüsü, Cenevre’de düzenlediği basın toplantısında, hem Yunanistan’da hem de Türkiye’de alt yapının henüz hazır olmadığını savundu.

Sözcü, Yunanistan’daki her 10 göçmenden 9’unun can korkusuyla bu seyahate çıktıklarını, kendi memleketlerine gönderilmeleri halinde hayatlarının tehlikede olacağını bildirdi.

Yunanistan’da göçmenler arasında geri gönderilme endişesi giderek büyürken, İstanköy adasında 20 Mart’tan sonra adaya çıkan göçmenlerin tutulduğu kampta kavga çıktı. Kavgada 10 kişi yaralandı.

Can güvenliklerinden kaygı duyan 300 kadar göçmen de, telleri yıkarak kamptan kaçtı. Göçmenler limana ulaşmaya çalışıyor.

Yunanistan’ın Makedonya sınırında İdomeni kampında da geri gönderilmek istemeyen göçmenler demiryolu üzerine çadır kurarak eylem yapıyor.

Sınırların açılmasını ve yollarına devam etmeyi talep eden göçmenler, geri dönme gibi bir seçeneği reddettiklerini bildirdi.

Eylem yüzünden Yunanistan ile Makedonya arasındaki tren seferleri aksıyor. Yunanistan, demiryolunu açmak ya da kampı boşaltmak için güce başvurmayacağını duyurdu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.