Vakıflar Genel Müdürlüğü Memur Personel Alımı 2016

Acun Ilıcalı’nın anlaşması feshedildi

Ceza ve Tevkifevleri Personel Alım İlanı

‘Işık ve renk’ şöleni

ENDİŞELERDEN NASIL KURTULURUZ?

Sosyal Haber 4 Mart 2016

İnsanı hayat yolu boyunca etkileyen başarı ve başarısızlıklar hayatının her döneminde karşısına çıkmaktadır. Öngörülememe ve eksikleri görememe gibi bireysel hatalara bağlı olarakta karşımıza çıkabilen başarısızlık aynı zamanda başarı yolunda her şeyin eksiksiz yerine getirilmesine rağmen kaygılarımıza bağlı olarakta ortaya çıkabilmektedir.

Elinizden gelen her şeyi yaptıktan sonra içinizde oluşan ‘acaba’ ‘ ‘ya olmazsa’ gibi kuşkulara verilen isme endişe denilmektedir. Başarılı olunacağı bilindiği halde insanı başarısızlığa yitebilecek endişelerden nasıl kurtuluruz? Çeşitli psikolojik destek ve kendine güven tedavi yöntemleri ile bu takıntının üstesinden gelebilmek mümkün olmaktadır.

İnsanın endişelenmesinin en temel sebeplerinin başında kendine olan güven eksikliği gelmektedir. Sürekli zor durumda karşılaştığında ‘ bu iş bana göre değil’ ‘ ben yapamam’ gibi içerisinden verdiği cevaplar aslında başarabileceği bir iş konusunda başarısızlığa doğru itilmesine sebep olmaktadır.

Peki, psikolojik destek dışında endişelerden nasıl kurtuluruz? Psikolojik destek dışında kendi kendinizi motive etme ve hipnoz yöntemleri ile de bu sorunu aşmanız mümkün olmaktadır. Kendi kendinizi endişeden kurtarmak için öncelikle o konuyu düşünmemeye çalışmak yerine üstesinden gelmeye çalışın. Bu aşamada küçük küçük başaracağınız aşamalar kendinize olan güveninizi arttıracak ve parça parça sonuca gitmenize yardımcı olacaktır.

Çeşitli eğitim setleri ile hipnoz yardımıyla da bilinçaltınıza yerleşmiş olan endişe duygusundan tamamen kurtulmanız mümkün olmaktadır. Çeşitli psikolog ve psikiyatristlerden de destek alabileceğiniz gibi hipnoz-cdleri.com sitesini ziyaret ederek bu konuda uzman kişilerin CD’lerinden satın alarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.