Elie Weisel vefat etti

Yeni God of War Oyunu

Doğuş Otomotiv Personel Alımı İş İlanları 2017

Ashton Carter, açıklamalarda bulundu

50 milyon kişinin kimlik bilgilerinin sızdırıldığı

Sosyal Haber 6 Nisan 2016

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de 50 milyon kişinin kimlik bilgilerinin sızdırıldığı yönündeki iddiaları değerlendirdi.

Resmi ziyaret için Finlandiya’da bulunan Davutoğlu, basın toplantısı sırasında bir soru üzerine, bütün vatandaşların bu konularda gerekli tedbirin alındığından emin olması gerektiğini söyledi.

Siber suçların bütün dünya için büyük tehdit oluşturduğunu vurgulayan Davutoğlu;

“Devletlere, kurumlara emanet edilmiş kişisel verilerin korunması önem taşıyor. Başbakan olarak benim kişisel verilerim ne kadar mahrem ve önemli ise herhangi bir vatandaşımızınki de o ölçüde önemlidir” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise, Türk vatandaşlarının kimlik bilgilerinin internete sızdırıldığı iddiası üzerine şunları söyledi:

“Nereden, nasıl sızdı bilmiyorum ama rakamlara baktığınız zaman 50 milyon civarında. Bu, Türkiye’deki seçmen sayısına yakın. Bildiğiniz gibi YSK, seçmenlere ilişkin bilgileri siyasi partilerle de paylaşıyor. O nereden sızdı, nasıl sızdı bunun araştırılması, tahkik edilmesi, üzerinde durulması lazım.

İçişleri Bakanı Efkan Ala ise kimlik bilgilerinin çalındığına yönelik iddialar üzerine;

“Asıl nüfus bilgilerinin tutulduğu Nüfus Genel Müdürlüğü’nden bir sızma yok. Vatandaşlarımız rahat olsun, endişe etmesin” dedi.

Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kimlik bilgilerinin sızdırılmasıyla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.