Beğeni Getiren Hashtagler

30 milyon Çinli turistin yurt dışı seyahati yapacağını bildirdi

Google’ın Ürettiği Sürücüsüz Otomobil Kaza Yaptı

Dünya Kupası elemeleri

Jamala, İstanbul’da müzikseverlerle buluştu

Magazin 20 Ağustos 2016

Eurovision Şarkı Yarışması’nda “1944” adlı şarkısıyla birinci olan Kırımlı Tatar sanatçı Jamala, İstanbul’da müzikseverlerle buluştu.

Jamala, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’ndeki konserine, İstanbul’da olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek başladı.

Konserde İngilizce ve Türkçe şarkılar seslendiren Jamala, “Anavatan” şarkısını seslendirmeden önce

“Biz vatanımızdan ayrı yaşamanın ne olduğunu biliyoruz, vatanımızdan uzakta sürgüne düştük ama her zaman biliyoruz ki sığınacak bir anavatanımız var. Vatan için ölen tüm şehitleri rahmetle anıyorum.” diye konuştu.

Kendisine Eurovision Şarkı Yarışması’nda birincilik getiren Kırım Tatarları’nın sürgününü anlatan, nakaratı Türkçe “1944” isimli şarkısını seslendiren sanatçıya dinleyiciler de Türk ve Kırım bayraklarıyla eşlik etti.

Jamala, “Şimdi izninizle sahneye bana hayat ve vatan sevgisini öğreten babamı davet ediyorum” diyerek babası Alim Jamaladinov’u sahneye çağırdı. Jamala’nın, babasının akordeonu eşliğinde seslendirdiği “Meni Gamdan Azat Et” şarkısı dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Jamala konserinde, Türkçe “Sevdalıyım”, “Yakma Beni”, “Dertliyim Kederliyim”, “Ah Yandım”, “Yarim Yarim”, “Penceresi Yeşil Boya” şarkılarını söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.